Nexcope NE620, nowy, zaawansowany mikroskop dla wymagających użytkowników

W ofercie firmy Delta Optical pojawił się właśnie nowy produkt, mikroskop biologiczny Nexcope NE620. To zupełnie nowa jakość, bo z podobnymi rozwiązaniami spotkamy się tylko u przodujących producentów mikroskopów. NE620 to doskonałe obiektywy o większej długości optycznej, zautomatyzowane oświetlenie i ergonomiczny statyw. Słowem, świetne i wygodne narzędzie pracy w każdym laboratorium. Zobaczmy co potrafi…

Nexcope NE620 to nowoczesny mikroskop biologiczny przeznaczony do stosowania w badaniach w weterynarii, bakteriologii, immunologii, farmacji i innych dziedzinach naukowych jak i w laboratoriach analitycznych. Wyposażony jest w nasadkę trinokularową, pozwalającą podłączyć dowolną kamerę mikroskopową z mocowaniem C-mount, w niezależnym torze obserwacyjnym. Tubus trino posiada możliwość regulacji wysokości, pozwalając jednocześnie zgrać ostrość na sensorze kamery i w okularach. Mikroskop posiada układ optyczny korygowany do nieskończoności z obiektywami o długości optycznej 60 mm. Pozwala to na uzyskanie większej odległości roboczej, a duża średnica soczewek, pozwala na zastosowanie okularów o większym niż standardowo polu widzenia.


Urządzenie wyposażone jest w doskonałej jakości obiektywy planachromatyczne, w kodowanej misce rewolwerowej, oferujące bardzo szczegółowy i kontrastowy obraz.

Duży stolik jest bardzo praktyczny i przyjazny dla użytkownika. Posiada ukryte zębatki oraz przesuwa się względem statywu tylko w osi Y, dzięki czemu zaoszczędzona jest cenna przestrzeń po bokach mikroskopu. Uchwyt pozwala na mocowanie dwóch preparatów na raz i ich szybkie porównywanie.

Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED (duża jasność i wysoka żywotność) uzyskujemy zimne białe światło, nie powodujące nagrzewania mikroskopu i preparatu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku prowadzenia bardzo długich, nieprzerwanych obserwacji. Mikroskop posiada zautomatyzowane oświetlenie, dostosowujące swoją moc do aktualnie wybranego obiektywu. Użytkownik ma również możliwość ręcznej regulacji jasności oświetlenia.

Pęd lipy, 100x, jasne pole

Wbudowana w oświetlacz przysłona polowa, umożliwia ustawienie oświetlenia zgodnie z zasadą Koehlera, a więc na uzyskanie obrazu o maksymalnej rozdzielczości, jasności i kontraście, zwłaszcza przy maksymalnych powiększeniach.

Fragment łodygi, 100x, jasne pole

Bogaty wachlarz opcjonalnych akcesoriów stwarza możliwość stosowania zaawansowanych technik obserwacyjnych: obserwacji w ciemnym polu, prostej polaryzacji, w kontraście fazowym lub w epifluorescencji.

Otwornice, 400x, ciemne pole

Parametry techniczne w konfiguracji standardowej:

  • Okulary szerokopolowe 10x /22 mm.
  • Głowica trinokularowa typu Siedentopf, pochylona 30o, z regulacją tubusów w zakresie 47-78 mm, podział światła 50/50, obracana 360o.
  • Trzeci tor optyczny, z możliwością regulacji odległości sensora od płaszczyzny preparatu (faktor powiększenia 0,5x).
  • Obiektywy korygowane do nieskończoności, o długości optycznej 60 mm, planachromatyczne: 4x NA 0.1, 10x NA 0.25, 40x NA 0.65 LWD 1,5 mm, (amortyzowany), 100x NA 1.25 (amortyzowany, olejowy).
  • Miska rewolwerowa pięciogniazdowa, skierowana do tyłu.
  • Stolik mechaniczny o wymiarach: 185 x 142 mm, z zakresem ruchu 78 x 54 mm, z uchwytem na dwa preparaty.
  • Kondensor typu Abbego N.A. 1.25 z regulacją wysokości, z wyskalowaną, irysową przysłoną aperturową, mechanizmem centrowania, wsuwką na filtry (30 mm) i możliwością mocowania wsuwki do obserwacji w jasnym i ciemnym polu.
  • System ogniskowania: pokrętła makro i mikro położone współosiowo. Ruch zgrubny – 37,7 mm na obrót. Ruch drobny – 0,2 mm na obrót. Działka elementarna: 0,002 mm. Zakres ruchu – 28 mm.
  • Mechanizm szybkiej blokady górnego położenia stolika (pokrętło przy prawym pokrętle ogniskowania mikro) oraz mechanizm ustawiania stałej blokady za pomocą klucza imbusowego.
  • Jasne oświetlenie LED o mocy 3W i długiej żywotności, zautomatyzowane i z możliwością ustawiania mocy przez użytkownika.
  • Panel LCD z przodu mikroskopu pokazujący podstawowe parametry pracy oświetlenia.
  • Przysłona polowa, umożliwiająca ustawienie oświetlenia zgodnie z zasadą
  • Koehlera, pozwalająca na zwiększenie kontrastu obserwowanych próbek

Możliwość rozbudowy o inne elementy lub budowę w innej konfiguracji, m.in.:

  • Wsuwka do jasnego i ciemnego pola mocowana w kondensorze.
  • Przystawka fotograficzna z faktorem powiększenia 1x (do kamer z sensorem większym niż 1/1.7″).
Toczek, 100x, jasne pole
Przywra, 100x, jasne pole
Hypostom kleszcza, 400x, jasne pole
Kłącze orlicy, 100x, ciemne pole
Drewno lipy, 100x, jasne pole
Pchła, 100x, jasne pole
Rzęsistek pochwowy, 400x, jasne pole
Kłącze orlicy, 100x, ciemne pole
Komórki stożka wzrostu moczarki, 400x, jasne pole
Komórki podczas podziałów, 400x, jasne pole
Tasiemiec bąblowcowy, 100x, jasne pole
Przekrój przez dżdżownicę, 100x, jasne pole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.