Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2017

W dniach 8-10 czerwca 2017 roku odbyła się szósta edycja Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznej, organizowanej przez Delta Optical.

Podczas trzech dni intensywnej pracy, uczestnicy mieli możliwość poznać podstawowe techniki obserwacji mikroskopowej, zasady korzystania i konserwacji sprzętu oraz metody pracy z kamerami mikroskopowymi.

Każdy mógł wybrać dowolny mikroskop z asortymentu Delta Optical do pracy. Można było zatem skorzystać z szerokiej gamy mikroskopów biologicznych, prostych i w układzie odwróconym, z mikroskopów stereoskopowych, polaryzacyjnych, metalograficznych, a nawet fluorescencyjnego.

Specjalnym gościem tej edycji LSMO był Stanisław Łoboziak z Centrum Nauki Kopernik. Wygłosił krótki wykład o niezwykłej technice tworzenia przezroczystych, trójwymiarowych preparatów z tkanek roślinnych i zwierzęcych. Uczestnicy mogli też zobaczyć na własne oczy część z nich.

Tradycyjnie, każdy z uczestników mógł wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcie mikroskopowe. Zwycięzcy zostali nagrodzeni małym upominkiem. W tym roku wyróżniono równorzędnie dwie prace, które można zobaczyć w galerii poniżej.

 

Renata Jabłczyńska „Kosmos małżoraczka”
Agnieszka Dąbrowska „Skrobia”

Zapraszamy w przyszłym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.