Delta Optical BioLight 100

W tym tygodniu nasza oferta poszerzyła się o nowy model mikroskopu biologicznego – Delta Optical BioLight 100. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony bardzo początkujących użytkowników na bardzo prosty i tani mikroskop do podstawowych obserwacji.


Pod względem oferowanych parametrów, przypomina modele BioLight 200 i BioLight 300. Jednak dzięki zastosowaniu lżejszej konstrukcji z tworzywa sztucznego, pojedynczego pokrętła regulacji ostrości oraz uchwytów preparatu w postaci łapek, jest od nich zdecydowanie tańszy.

 

Plasmodesmy, 100x

W mikroskopie znajdziemy zestaw trzech, szklanych, achromatycznych obiektywów – 4x, 10x i 40x. Ten ostatni jest amortyzowany, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia jego przedniej soczewki przez niewprawnego operatora jest zdecydowanie mniejsze. Mikroskop posiada klasyczną budowę. W monokularowej, obracanej głowicy znajduje się szerokopolowy okular o powiększeniu 10x.

Głowa komara, 40x

BioLight 100 posiada dwa źródła oświetlenia LED – górne i dolne. To pierwsze, pozwala na obserwację relatywnie niewielkich obiektów, ale za to przestrzennych i nieprzezroczystych. Drugie, pozwala na klasyczną obserwację przezroczystych preparatów biologicznych na szkiełkach mikroskopowych. Oświetlenie posiada regulację jasności i możliwość swobodnego przełączania trybów oświetlenia.

Korzeń wyki, 100x

Pod stolikiem, w przeciwieństwie do modeli BioLight 200 i 300 gdzie znajduje się koło filtrowe, zastosowano koło aperturowe. Różna średnica otworów działa w nim jak przysłona aperturowa w bardziej zaawansowanych modelach mikroskopów posiadających kondensor Abbego. Apertury pozwalają na zwiększenie kontrastu i szczegółowości uzyskiwanego w okularach obrazu.

BioLight 100 posiada również moduł zasilania bateryjnego, wbudowany w statyw. Dzięki niemu można używać mikroskopu bez potrzeby podpinania go do sieci elektrycznej, korzystając wyłącznie z trzech akumulatorków AA.


Wraz z mikroskopem użytkownik otrzymuje podstawowy zestaw narzędzi i akcesoriów, pozwalających na rozpoczęcie odkrywania mikroświata. W jego skład wchodzą:

– 5 preparatów gotowych,
– 5 szkiełek podstawowych
– 10 szkiełek nakrywkowych
– plastikowe pudełko na preparaty
– plastikowy okrągły pojemnik z przykrywką
– pęseta
– pipeta
– patyczek preparacyjny
– igła preparacyjna
– specjalny papier do czyszczenia optyki
– przylepne etykiety do opisywania preparatów


Mikroskop Delta Optical BioLight 100 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej – białej i nawiązującej do logotypu naszej firmy – niebieskiej.

Mikroskop można doposażyć w jedną z kamer mikroskopowych z oferty Delta Optical i wykonywać zdjęcia lub filmy bezpośrednio spod mikroskopu.

Korzeń, 40x

Mikroskop będzie można zakupić z uczniowskim mikrotomem ręcznym, który pozwoli uzyskać cienkie skrawki, do wykonania preparatów, np. z tkanek roślinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.