Delta Optical BioLight 500

W tym tygodniu, obok zaprezentowanego wcześniej prostego modelu mikroskopu BioLight 100, w ofercie firmy Delta Optical pojawił się jego „starszy brat” – BioLight 500. Jest to bardziej zaawansowane urządzenie niż inne mikroskopy z tej serii i co ciekawe, umożliwia uzyskiwanie powiększenia 1000x bez konieczności używania olejku immersyjnego.

Mikroskop BioLight 500 to przede wszystkim wyższej klasy obiektywy achromatyczne, znane z wycofanego już ze sprzedaży modelu BioLight. W zestawie znajdują się trzy, podstawowe obiektywy: 4x (N.A. 0,1), 10x (N.A. 0,25), 40x (N.A. 0,65) amortyzowany. Dzięki dołączonym okularom 10x i 25x łączny zakres powiększeń, jakie można uzyskać, to 40x-1000x.

Mikroskop posiada wygodny do przenoszenia i ergonomiczny w obsłudze, metalowy statyw. W jego podstawie znajduje się moduł zasilania bateryjnego (3 baterie AA), można więc z niego korzystać bez podłączania do sieci elektrycznej.

Sklereidy, 100x

Mikroskop, w odróżnieniu od podobnych modeli oferowanych przez konkurencję, posiada stolik krzyżowy z uchwytem preparatu i podziałką noniusza. Pozwala to na zdecydowanie bardziej komfortową i precyzyjną pracę z preparatami, zwłaszcza przy dużych powiększeniach.

Skrzydło motyla, 100x, światło odbite

Dzięki podwójnemu systemowi oświetlenia LED – górnemu i dolnemu, możliwe jest oglądanie zarówno klasycznych preparatów w świetle przechodzącym, jak i małych, nieprzezroczystych obiektów w świetle odbitym.

Drewno lipy, 100x

Dołączając do mikroskopu kamerę z szerokiej oferty Delta Optical, możemy utrwalać na zdjęciach i filmach niesamowite kolory i kształty mikroświata. Zapraszamy do poniższej galerii, pokazującej możliwości mikroskopu.

Skrzydło motyla, 40x, światło odbite
Mitoza w komórkach korzenia, 400x
Ściana jelita psa, 40x, panorama z 3 zdjęć
Głowa komara, 40x
Bakterie E. coli, 400x

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.