Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2018

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w organizowanej już po raz siódmy Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznej (LSMO), która jest adresowana do osób, które dopiero zdobywają doświadczenie w pracy z mikroskopem lub chciałyby podnieść swoje kwalifikacje w obsłudze podstawowych parametrów mikroskopów, z zastosowaniem najpopularniejszych metod obserwacji. Celem warsztatów jest uzyskanie przez uczestników szerokiej wiedzy i biegłości w korzystaniu z mikroskopów biologicznych i stereoskopowych, poznanie metod cyfrowej akwizycji i obróbki obrazów, zdobycie nowego, praktycznego doświadczenia w mikroskopii, także poprzez wymianę informacji z innymi uczestnikami kursu. Swoje zaproszenie kierujemy szczególnie do nauczycieli i edukatorów, doktorantów, studentów, wielbicieli mikro i makrofotografii, osób prowadzących badania z użyciem mikroskopów.

LSMO jest jedynym takim szkoleniem w Europie Centralnej, na którym, w formie praktycznych warsztatów i wykładów, uczestnicy podnoszą swoje kwalifikacje w zakresie mikroskopii optycznej, budowy mikroskopów oraz stosowania różnych technik obserwacji. Uczestnicy zapoznają się z parametrami szeregu mikroskopów, m.in. biologicznych, stereoskopowych, epifluorescencyjnych, polaryzacyjnych i metalograficznych. Poznają też zasady ich obsługi oraz różne techniki mikroskopowe, takie jak jasne pole, ciemne pole, kontrast fazowy czy polaryzacja. Zdobytą wiedzę Uczestnicy wykorzystają w praktyce, podczas zajęć warsztatowych.

LSMO pozwoli również na zapoznanie się z parametrami i bogatymi funkcjami cyfrowych kamer mikroskopowych oraz ich oprogramowania. Uczestnicy dowiedzą się jaką kamerę wybrać do konkretnych obserwacji, jakie są sposoby ich montażu w mikroskopach oraz jak efektywnie używać funkcji ich oprogramowania, np. do przeprowadzania pomiarów, czy składania obrazów z pomocą oprogramowania Helicon Focus.

Dokładny program LSMO oraz formularze zgłoszeniowe można pobrać na stronie: www.warsztatymikroskopowe.deltaoptical.pl

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Delta Optical

warsztatymikroskopowe@deltaoptical.pl

Tel. (25) 786 05 24/786 05 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.