Nowy mikroskop biologiczny dla szkół – Delta Optical Genetic

W ofercie Delta Optical właśnie pojawiły się nowy mikroskop biologiczny. Mikroskop jest dostępny w dwóch wersjach: Delta Optical Genetic Trino z głowicą trójokularową oraz Delta Optical Genetic Bino, z głowicą dwuokularową.

 

 

Delta Optical Genetic to podstawowy mikroskop biologiczny, dedykowany jako wyposażenie szkół ponadpodstawowych i pracowni studenckich, a także przeznaczony dla osób, które interesują się obserwacją, badaniem i rejestracją fascynującego mikroświata.

Dlaczego warto wybrać akurat ten model? Ogromną zaletą mikroskopu jest jego stosunek jakości do ceny. Solidna, stabilna i ergonomiczna konstrukcja statywu gwarantuje możliwość jego wieloletniej eksploatacji. Ażurowy statyw pozwala na obserwację i nadzorowanie „vis a vis” działania użytkownika, np. przez nauczyciela z drugiej strony mikroskopu.

Dzięki możliwości niezależnego obrotu głowicy od blokady chroniącej ją przed nieuprawnionym wyjęciem, możliwa jest obserwacja przy użyciu okularów z każdej strony mikroskopu, bez konieczności obracania jego statywu na stanowisku.

Ziarno kukurydzy, powiększenie 100x, jasne pole.

Doskonałe, achromatyczne obiektywy pozwalają na uzyskiwanie ostrych obrazów oraz powiększeń w zakresie 40-1000x. Szerokopolowe okulary i jasne oświetlenie LED, dają możliwość oglądania już bardzo niewielkich obiektów. Mechaniczny stolik oraz precyzyjnie regulowane śruby ruchów mikro i makro, zapewniają niezbędną dokładność pracy.

Sklereidy, 100x, jasne pole

Mikroskop ten, w odróżnieniu do ciągle dostępnej w sprzedaży serii Genetic PRO, ma ograniczone możliwości rozbudowy. Można doposażyć go w opcjonalne okulary o większym powiększeniu, kamerę mikroskopową . Jeśli planujesz obserwacje w innych technikach obserwacji, jak ciemne pole, kontrast fazowy, polaryzacja, należy wybrać serię Genetic PRO.

Mitoza w komórkach korzenia, 1000x, immersja, jasne pole
Komórki konwalii, 400x, jasne pole
Stożek wzrostu łodygi, 400x, jasne pole
Kłącze paproci, 100x, jasne pole
Komórki stożka wzrostu, 1000x, immersja, jasne pole
Plasmodesmy, 100x, jasne pole
Toczek, 100x, jasne pole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.