Kamera DLT-Cam PRO 6,3MP USB 3.0

Jednym z najnowszych produktów oferowanych przez firmę Delta Optical jest kamera mikroskopowa Kamera DLT-Cam PRO 6,3MP USB 3.0.

W odróżnieniu od innych produktów z serii DLT-Cam, model ten posiada sensor CMOS produkcji Sony. Jest to nowa generacja sensorów, wyposażonych w tylne podświetlenie (tzw. BSI – back-side illumination).

Charakteryzują się one tym, że cała elektronika sterująca znajduje się bezpośrednio pod warstwą światłoczułego krzemu, a więc większa ilość światła może docierać do pojedynczych senseli. Oznacza to, że kamera zbiera więcej światła, jest czulsza i może pracować z dużą wydajnością w warunkach niedostępnych standardowym sensorom CMOS.

 

Tkanki roślinne, jasne pole, 100x.

Kamera posiada przetwornik o rozdzielczości 6,3 megapikseli (3072 x 2048) i wielkości 1/1.8″. Fizyczny rozmiar sensora to 7,37 x 4,92 mm, a rozmiar pojedynczego piksela to 2,4 x 2,4 mikrometrów. Kamera, przy maksymalnej rozdzielczości, pracuje z prędkością 15 kl./s, zaś w rozdzielczości 1536 x 1024 z prędkością 26 kl./s. Wysoka czułość kamery, podawana przez producenta na 425mv w 1/30s oraz wysoka dynamika tonalna (> 75 dB/12.6-bit) pozwalają na wykorzystanie urządzenia w mikroskopii fluorescencyjnej czy technice ciemnego pola. Kamera posiada interfejs USB 3.0 o dużej prędkości transferu danych. Zasilana jest bezpośrednio z komputera. Ma także doskonałe odwzorowanie kolorów, zbliżone do tego otrzymywanego z kamer z sensorami CCD.

Tkanki roślinne, fluorescencja, 100x.

Kamera DLT-Cam Pro 6,3MP USB 3.0 to uniwersalne urządzenie, pozwalające na pracę w bardzo różnorodnych warunkach, zwłaszcza tam gdzie kamery ze zwykłymi sensorami FSI (front-side illumination, czyli z przednim podświetleniem) dają mało satysfakcjonujące rezultaty.

 

Jaja glisty ludzkiej, jasne pole, x400.
Kryształy, ciemne pole, x400.
Rozwielitka, ciemne pole, x40.

Kamerę można zamówić na stronie: https://deltaoptical.pl/kamera-mikroskopowa-dlt-cam-pro-6-3mp-usb-3-0?q=6%2C3+mp&from=listing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.