Nexcope NE610, następca Delta Optical Evolution 300

Firma Delta Optical wprowadza do swojej oferty nowe mikroskopy biologiczne Nexcope. Pod względem parametrów, to następca cenionego przez użytkowników mikroskopu Delta Optical Evolution 300. Jednak ten mikroskop potrafi jeszcze więcej. Dlaczego? Zapraszamy do lektury naszego bloga…

Nexcope NE610 to nowoczesny mikroskop biologiczny przeznaczony do stosowania w weterynarii, medycynie oraz innych dziedzinach nauki zajmujących się ogólnie pojętą mikrobiologią, jak również w laboratoriach analitycznych. Wyposażony jest w nasadkę trinokularową, pozwalającą podłączyć dowolną kamerę mikroskopową z mocowaniem C-mount, w niezależnym torze obserwacyjnym. Trzeci tubus posiada możliwość regulacji wysokości, pozwalając zgrać ostrość zarówno na sensorze kamery jak i w okularach.

Mikroskop posiada układ optyczny korygowany do nieskończoności z precyzyjną regulacją ostrości mikro/makro i szerokim polem widzenia okularów, aż 22 mm.

Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości obiektywy planachromatyczne, oferujące bardzo szczegółowy obraz w całym polu widzenia. Obiektyw 40x, o większej odległości roboczej – 1,5 mm, pozwala uniknąć jego przypadkowego zabrudzenia podczas pracy z cieczami immersyjnymi.

Duży stolik jest bardzo praktyczny i przyjazny dla użytkownika. Posiada ukryte zębatki oraz przesuwa się względem statywu tylko w osi Y, dzięki czemu zaoszczędzona jest cenna przestrzeń po bokach mikroskopu. Uchwyt pozwala na mocowanie dwóch preparatów na raz i ich szybkie porównywanie.

Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED (o dużej jasność i wysokiej żywotności) uzyskujemy zimne, białe światło, nie powodujące nagrzewania mikroskopu i preparatu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku prowadzenia bardzo długich, nieprzerwanych obserwacji.

Ergonomiczny statyw pozwala na wygodne przenoszenie mikroskopu. Lokalizacja pokręteł pozwala na obsługę mechanizmu przesuwu preparatu oraz śruby ogniskowania mikro przy pomocy jednej ręki.

Bogaty wachlarz opcjonalnych akcesoriów stwarza możliwość stosowania zaawansowanych technik obserwacyjnych: obserwacji w ciemnym polu, prostej polaryzacji, w kontraście fazowym lub w epifluorescencji LED.

Parametry techniczne w konfiguracji standardowej:
•    Okulary szerokopolowe 10x /22 mm.
•    Głowica trinokularowa typu Siedentopf, pochylona 30o, z regulacją tubusów w zakresie 47-78 mm, podział światła 50/50, obracana 360o.
•    Trzeci tor optyczny, z możliwością regulacji odległości sensora od płaszczyzny preparatu (faktor powiększenia 0,5x).
•    Obiektywy korygowane do nieskończoności, o długości optycznej 45 mm, planachromatyczne: 4x NA 0.1, 10x NA 0.25, 40x NA 0.65 LWD 1,5 mm, (amortyzowany), 100x NA 1.25 (amortyzowany, olejowy).
•    Miska rewolwerowa pięciogniazdowa, skierowana do tyłu.
•    Stolik mechaniczny o wymiarach: 185 x 142 mm, z zakresem ruchu 78 x 54 mm, z uchwytem na dwa preparaty.
•    Kondensor typu Abbego N.A. 1.25 z regulacją wysokości, z wyskalowaną, irysową przysłoną aperturową, mechanizmem centrowania, wsuwką na filtry (30 mm) i możliwością mocowania wsuwki do obserwacji w jasnym i ciemnym polu.
•    System ogniskowania: pokrętła makro i mikro położone współosiowo. Ruch zgrubny – 37,7 mm na obrót. Ruch drobny – 0,2 mm na obrót. Działka elementarna: 0,002 mm. Zakres ruchu – 28 mm.
•    Mechanizm szybkiej blokady górnego położenia stolika (pokrętło przy prawym pokrętle ogniskowania mikro) oraz mechanizm ustawiania stałej blokady za pomocą klucza imbusowego.
•    Jasne oświetlenie LED o mocy 1W i długiej żywotności.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć wykonanych przy pomocy tego mikroskopu Nexcope NE610 oraz kamer mikroskopowych z serii DLT-Cam PRO.

Kłębuszki nerkowe 200x, jasne pole.
Komórki spichrzowe ziemniaka, 400x, jasne pole.
Pasożytnicze roztocze Trombicula, 40x, jasne pole.
Naczynia krwionośne w wątrobie, 400x, jasne pole.
Trichomonas vaginalis, 200x, jasne pole.
Marskość wątroby, 400x, jasne pole.
Przekrój przez lipę, 100x, jasne pole.
Kosmki jelitowe, 200x, jasne pole.
Jelito cienkie, 40x, jasne pole.
Hymenofor grzyba, 200x, jasne pole.
Płuca gruźlika, 400x, jasne pole.
Rozmaz krwi pacjenta z białaczką, 400x, jasne pole.
Rozmaz krwi pacjenta z białaczką, 1000x, jasne pole.
Rozmaz krwi pacjenta z białaczką, 400x, jasne pole.
Larwa oczlika, 400x, jasne pole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.